fenerbahçenin cocusu

oyunu zevk vermiyor. nerdeyse yarım sıfıra oynuyor. takımını seyrederken uyuya kalıyoruz. sağa sola geriye oynayarak topa fazla sahip olsan nolur. daha neler neler. elinde tek forvet altyapıdan yeni takıma katılan ahmethan köse varken bile onunla çıkmıştı maçlara.

kalecinin ikiside birbirinden kötüydü. aldığı oyuncuyu oynatabilmek için hülleyle boluspora futbolcu  satan takımın hocasından bahsediyoruz. çok konuşuyor ama ne dediği belli değil diyordu spor yazarları. tribün aziz yıldırıma küsmüş olan aykut kocamana olmuştu. üstüne bir de zevksiz futbol propagandası eklenince sadece hocanın gücü, futbolcuların azmi ile ligi ikinci tamamlamıştı geçen sezon. şampiyonluğa oynayan takımların en zayıf kadrosuyla, fenerbahçe tarihinin en zayıf kadrolarının biriyle.

koca sezon döndür döndür valbuena neden oynamıyor, oyun zevk vermiyordan başka söz duymadığımız spor yazarları emellerine ulaştı. taraftar maça gitmedi, takım şampiyon olamadı, aziz yıldırım’ı yok edeceğiz derken. ha birde zaten bunların böyle olmasını isteyenler vardı, gsli, bjk, tsli. onların hakkı yaptıkları.

sezon bitti. ali koç başkan seçildi. en iyisi oldu fenerbahçe için. transfer yapacak parası olmayan takım şampiyonluğa oynayacak, şampiyonlar ligi eleme maçları oynayacaktı. ve en olmazını yaptı ali koç. takımı en iyi tanıyan, belirli bir sisteme göre oynayan, bu şartlarda en kısa vadede en ekonomik durumda maksimum faydayı verecek takımın hocasını, aziz yıldırımın taraftarın, spor medyasının önüne attığı hocayı bıraktı cocuyu aldı.

cocu başkaydı. bir methiyeler bir güzellemeler aman aman. hatta bir gün bir yorumcu cocu’nun futbolculuk kariyerinden vuruyordu, kocaman bir kıyas yaparken. avrupa kupalarında oynadığı maçlardan, aldığı kupalardan, oynadığı takımlardan falan….fatihin gaassarayda hiç şmpiyonluk görmediğini unutarak. dikine oynatıyordu, falan filandı, korkak değildi korkak…
o cocu atıfı oynatıyordu sakatlanana kadar. valbuenanın kulağını çekti. iyileşen soldadoya  rağmen 4-6-0 oynattı. topal-josefle devam etti. alper geçen yıl da forvet oynamıştı bu arada. cocunun tek dokunuşu isla oldu. o da takımın en kötülerinden zaten. ve son maçta orta alanla forvet hattı bir türlü kaynaşamıyor, ne kenardan top yapıldı, ne merkezden zorlandı. bir elifin bir de barışın şutu vardı. konuş konuş bitirilemeyen ayew, geçen sezonun iyilerinden giuliana sahada arasan bulamazsın.
rakip sahada oy

bugün manşet yapmışlar cocu=kocaman diye. ben katılmıyorum bu görüşe. kocaman ve takımı bu taraftarı, her türlü desteği görseydi benficayı elerdi. sezon sonu da şampiyon olurdu. ama kocaman korkaklığından kaybetti fenerbahçe sevdasından değil.

 

 

 

 

musa ertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

kitaptan işsizliğe dövizden sinemaya günden

Per Ağu 16 , 2018
oyunu zevk vermiyor. nerdeyse yarım sıfıra oynuyor. takımını seyrederken uyuya kalıyoruz. sağa sola geriye oynayarak topa fazla sahip olsan nolur. daha neler neler. elinde tek forvet altyapıdan yeni takıma katılan ahmethan köse varken bile onunla çıkmıştı maçlara. kalecinin ikiside birbirinden kötüydü. aldığı oyuncuyu oynatabilmek için hülleyle boluspora futbolcu  satan takımın […]