“iyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu”…

okullarda davranış kazandırma, değerler eğitimi gibi çalışmalarda dahi şabloncu idareci-öğretmenlerce yarıştırma mantığında  ilerlerken yarışma içindeki spor dalında ise az rastlanan bir duruma şahit olduk. eski takımına gol attıktan sonra abartılı şekilde sevinen, sevinirken rakip takım seyircisini kızdıran  genç futbolcuya ceza kendi takımından kesildi.
altınordu takımının başkanı seyit mehmet özkan’ın  açıklamaları şöyle:  “Hüseyin Atakan 14 yaşından beri izlediğimiz bir oyuncuydu. Yetiştirme bedeli olarak 375 bin TL ödedik ve kulübü Denizlispor’a ikinci satış gelirimizden yüzde 30 pay vermeyi yazılı olarak taahhüt ettik. Golü attıktan sonra yaptığı büyük terbiyesizlik. Tecrübeli bir oyuncu yapsaydı bugün biletini keserdim. Atakan, hayat sınavından ikmale kaldı. ‘Çocuklarımız geleceğimiz’, ‘İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu’ ve ‘Türkiye’nin Altınordu’su’ ana sloganlarımıza yara açan Hüseyin Atakan’ı 3 maç kadro dışı bırakıyorum…”

her türlü kazanmanın mübah olduğu futbol sektöründeki bu davranışın çoğalması,  hem spora hem de insanlığımıza pek çok kazanç getirecektir. alkışlar başkana gitsin….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir