kiyidan 18 Haziran 2019

Anadolu lisesini bitirdikten sonra, üniversite sınavında derece yaparak Cerrahpaşa Tıp Fakültesine girdi.. Okudu.. Çalıştı.. Tıp Fakültesini birincilikle bitirdi.. Doktor oldu.. Sırada uzmanlık sınavı vardı.. Okudu.. Çalıştı.. Tıpta Uzmanlık Sınavında Türkiye üçüncüsü oldu.. Bugün bir videosunu izledim, birinci olamadığı için sevenlerinden özür diliyordu.. Çapa Tıp Fakültesine girmeye hak kazandı.. Okudu.. Çalıştı.. Radyoloji asistanıyken evlendi.. Biri henüz bir kaç aylık olan iki çocuk sahibi oldu.. Sonrasında uzmanlık sınavını da başarıyla verdi.. O artık bir radyologtu.. Her yeni uzman hekim gibi devlet hizmet yükümlülüğünü yapmak üzere atamasını bekliyordu.. Ta ki savcılığın onu aradığını öğrenene kadar..

“Benim ismim yaygın bir isim, muhtemelen bir yanlışlık vardır” dedi.. Adı Halil İbrahim idi.. Babasını da yanına alıp, mesai bitiminde savcılığa gitti.. “Beni arıyormuşsunuz” dedi..

Sonrası.. Sonrası.. Sonrası..

Hakkında ihbar varmış.. FETÖ üyesi olmakla suçlanmış.. Kendi ayağıyla gittiği savcılıktan, tutuklanarak çıkmış.. Silivri cezaevine konmuş..

Sonrası.. Sonrası.. Sonrası..

Sonrası ne biliyor musunuz? Cuma günü boynunda bir iple bulunmuş Halil İbrahim.. Boynuna ipi dolayıp canına kıymış.. İki gün boyunca Haseki’de yoğun bakımda kalmış.. Bugün öğrendim ki.. Dayanamamış.. Belki de ilk defa başaramamış.. Hakk’ın rahmetine kavuşmuş.. Onun öyküsü buraya kadarmış…

Onun adı Halil İbrahim.. Tıp fakültesi birincisi.. Uzmanlık sınavı üçüncüsü.. Urfalı.. Harranlı.. İki çocuk babası, gencecik bir eşin kocası.. Bir ihbar, bir tutuklanma, bir kıyım, bin yıkım..

Halil İbrahim artık yok.. Yarın Urfa’da kaldırılacak cenazesi.. Çocukları onsuz büyüyecek, eşi onsuz yaşayacak, babası oğlunun birinciliklerle dolu öyküsünü kim bilir nasıl hatırlayacak.. Onlar için bundan daha büyük bir acı yok.. Olamaz.. Ama insanlık için daha acı olan ne biliyor musunuz? Herkes, hiç bir şey söylemeden sadece susacak..

O’nun adı Halil İbrahim..
Uzm. Dr. Halil İbrahim..”

ALINTIDIR

0Shares

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*