maksat spor olsun…

futbolumuzun klasik, beylik ifadelerindendir: bu hakemlerle bu lig bitmez. ama yaşadığım, gördüğüm en çirkef sezonlar bile bitti. hem de çok güzel bitti(!)

bu sezon bu beylik cümle ile başladı. daha ikinci hafta da ülkenin sembol hocası düşmanları işaret etti. üçüncü haftası bir büyük takımın başkanı ayar veren bir açıklama yaptı.

bir başka büyük takımın başkanı her fırsatta her mikrofon gördüğünde diğer büyük takıma gol atma derdinde.

herkes biliyor ki kukla bir tff var. yorumcular ise bildiğimiz kıvamda.

hakemler hedef gösterilirken asıl organizatörler yeni planlarını devreye sokuyor ya da ikinci üçüncü levellara geçiyor.

on kulüp ödeme kıskacında, banka kapısında. faizin faizini ödeyebilmek için anlaşma yapmaya para bulmuş kadar seviniyor.

bir takım, milyon avrolara aldığı topçuya ödediği paranın yarısına satamıyor topçuya ama başka bir topçuyu almak için çok daha fazlalarını ödeyerek alıyor. diğer ezeli rakiplerine madara olmamak için.

gençlerbirliği hayal kırıklığı, ankaragücü en büyük düşme adayı ama ben düşmem oyunu oynuyor. ismail kartallı rizespor ne yapacağını biliyor. kocamanlı konya’da şaşırtan bir şey yok. okanla, başakşehir belli ki buruk olacak.

kocaman hocalığının bence kötü taklidi avcı futbolu arkasına futbol dışı hamleleri almazsa fiyasko olacaktır. ve bunu öngererek camialar daha sezonun ilk haftalarında oyun merkezine kaleleri sürmüş vaziyetteler.

trabzon genç, çevik takım gibi takım. hem atıyor hem yiyor. son yılların en yarışmacı takımı olacağı görünüyor.

inişli çıkışlı görünen fenerbahçenin hazırlık döneminden sonra ligde performansı ersun takımıyım diyor. ama bir tabzonun yaptığını yapmayarak yine 13 civarı transfer yaptı.

maksat spor olsa herşey güzel olacak. çünkü spor güzeldir. ama bu organizasyon ve akıllarla bitmez bu lig bitmez bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir