göç

bir göç başlar hiç öncekilere benzemez. oysa kaç sefer göç etmişti daha önce. saymamıştı hiç ama çoktu işte. okul için, iş için, eş için . bu hiç birine benzemiyordu. kendine doğru ya da kendinden doğru göç bambaşka bir şeydi. tası tarağı toplamasına gerek yoktu belki. nakliyeye hele masrafa hiç gerek yoktu. ama kökü toplamak en zoruydu işte. nasılda bağlıyordu o kökler…..
o kadar çok çizgi çizmişim ki hepsini silmek yanılmışlığın işareti olsa da aslında öğrenmişliğin ilk adımı benim için. mesela ilk öğrendiğim çizgilerin insanı hapsettiği kadar insan olmayı da engellediği. kalıp içerisinde kalıp sorgulamadan yaşamanın rahatlığı gibi görünse de aynılaşan, aynılaştıkça kaybolan renkler gibi….

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

bizim mahalle

Sal Eki 1 , 2019
bir göç başlar hiç öncekilere benzemez. oysa kaç sefer göç etmişti daha önce. saymamıştı hiç ama çoktu işte. okul için, iş için, eş için . bu hiç birine benzemiyordu. kendine doğru ya da kendinden doğru göç bambaşka bir şeydi. tası tarağı toplamasına gerek yoktu belki. nakliyeye hele masrafa hiç gerek […]

You May Like